مکان فعلی :
اخبار :

حرکت رو به جلوی استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۱۳۹۵/۰۷/۲۸

حرکت رو به جلوی استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به تاثیر مثبت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شکوفایی اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز حرکت های مثبت و رو به جلویی داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به تاثیر مثبت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شکوفایی اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز حرکت های مثبت و رو به جلویی داشته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی صبح سه شنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری برگزار شد، از حرکت رو به جلوی استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و افزود: استان کرمان به پشتوانه همراهی همه مجموعه های مربوطه، در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به خوبی اقدام کرده است.
وی ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، یادآور شد: نیروهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی در مرحله اول شناسایی و برخورد قضایی به موقع با سرشبکه ها و سرباندهای قاچاق متمرکز شده و برخورد با خرده فروشان در مراحل بعد در دستور کار باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید براینکه دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مبارزه با قاچاق کالا باید با جدیت دنبال شود، خاطرنشان کرد: با تاکیدات صورت گرفته از سوی معظم له برای مبارزه با قاچاق کالا، هیچگونه تردیدی در این حوزه نیست و باید با تدبیر، بومی سازی شده، منصفانه  و به صورت تدریجی در این راستا اقدام شود.
 ذکاء اسدی با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اندیشیده و براساس اولویت بندی اقدام شود، گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در مواردی که با سلامت و امنیت غذایی مردم مواجه هست، نباید درنگ کرد اما در رابطه با موارد دیگر قاچاق باید تدبیری در پیش گرفته شود که کار با بررسی و تدبیر بیشتری انجام شود.
وی افزود: منافع هنگفت حاصل از قاچاق کالا و ارز، برخورد با سران این باندها را با مشکلات زیادی روبر می کند و به یقین سران باندهای قاچاق برای فروش اجناس خود کارهای تبلیغاتی و اطلاعاتی زیادی انجام می دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه استاندارد باید نقش خود را در کشور به خوبی پیدا کند، خاطر نشان کرد: مردم باید از کیفیت کالاهای دارای استاندارد اطمینان بیشتری یابند.
ذکاء اسدی یادآور شد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید در جهت رشد مثبت فعالیت های اقتصادی حرکت کرد و این در حالی است که اگر در حوزه قاچاق کالا، ارز و سوخت به خوبی برخورد کنیم از منطقه منفی خارج شده و به سمت صفر حرکت می کنیم.
در این جلسه همچنین دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه اقدامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رصد اطلاعاتی همراه می باشد، گفت: بیشترین حجم کالاهای کشف شده قاچاق در استان کرمان را در سنوات اخیر شاهد هستیم که همه این اقدامات بر اساس رصدهای اطلاعاتی انجام شده است.
ابراهیم شهریاری از اعلام آمادگی نیروهای بسیج برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان خبر داد و افزود: از آنجا که بسیاری از کالاهای قاچاق برای سلامت افراد جامعه خطر آفرین هستند لازم است که نیروهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تقویت و حمایت شوند.
وی بر شناسایی انبارهای قانونی در اطراف شهرستان کرمان تاکید کرد و یادآور شد: همه این انبارها باید کدپستی داشته باشند تا شناسایی و رصد کالاهای ورودی به صورت بهتری انجام شود.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
بازدید : ۱۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید