مکان فعلی :
اخبار :

طرح نجات ، طرحی برای رفع معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی
۱۳۹۵/۰۷/۲۹

طرح نجات ، طرحی برای رفع معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: طرح نجات طرحی برای رفع معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: طرح نجات طرحی برای رفع معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء‌اسدی پیش از ظهر چهارشنبه در کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و سلامت که در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، به برگزاری جلسات متعددی در خصوص مناطق حاشیه نشین در سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری کرمان اشاره کرد و افزود: استاندار کرمان به همراه رده‌های مختلف سازمانی استان و شهرستانی بازدیدهایی از شهرک‌ها و محله‌های حاشیه اطراف شهر کرمان داشتند.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌هایی که در مناطق حاشیه شهر کرمان سکونت دارند در معرض انواع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، یادآور شد: تاکنون جلسات متعددی در خصوص معضلات اجتماعی با حضور مقام معظم رهبری طی یکسال گذشته برگزار شده که اعتیاد و حاشیه‌نشینی در صدر این معضلات قرار دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از وجود بیش از 10 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: ساکنین مناطق حاشیه اغلب افرادی هستند که با فقر مادی و سایر گرفتاری‌ها و اقسام معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد و خرید و فروش مواد مخدر دست به گریبان هستند.
ذکاء اسدی با اشاره به طرح نجات محله به صورت پایلوت در دو محله شهر کرمان طی بازدیدهای استاندار کرمان از حاشیه شهر، گفت: طرح نجات محله کرمان به عنوان طرح نمونه در معاونت اجتماعی وزارت کشور مورد توجه قرار گرفته و درخواست شده است تا این طرح را با جدیت در استان دنبال نمائیم.
وی از انعقاد قراردادی فی مابین وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی مبنی بر راه اندازی ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار خبر داد و افزود: این تصمیم ملی با تصمیم استانی ما همزمان شد و به همین علت کارگروه اجتماعی و کارگروه ساخت و ساز و بازآفرینی محلات، کارگروه ارتقای وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و کارگروه اقتصادی، مشارکت‌های مردمی و تسهیلات تشکیل و اقداماتی در این راستا صورت گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، طرح نجات محله در کرمان را مثبت ارزیابی کرد اما با نقطه ایده آل فاصله دارد، یادآور شد: پدیده حاشیه نشینی و معضلات اجتماعی ناشی از سو مدیریت و عدم برنامه ریزی ایجاد شده و این درحالیست که در گذشته صورت مسئله را پاک کرده بودند و اغلب به طور جد و معضل توجه نمی کردند.
ذکاء اسدی با تاکید براینکه اگر این امراض و معضلات اجتماعی اوج بگیرد، فروپاشی اجتماعی را بدنبال دارد، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید در استان کرمان عمده کارهای صورت گرفته در حوزه پیشگیری می باشد.
وی به نقش تاثیرگذار و همیشه در صحنه مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: سازمان صدا و سیما باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به جلب توجه مردم و سازمان های مردم نهاد به مناطق حاشیه ای اقدام نماید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به طرح هشت زون اقتصاد مقاومتی در استان کرمان اشاره کرد و افزود: فعالیت های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان باید به گونه ای پیش رود که مهاجرت معکوس صورت گیرد و به جای توسعه حاشیه، مرکز استان توسعه یابد.
ذکاء‌اسدی یادآورشد: تا پایان آبان ماه سال جاری بازدیدی به اتفاق مدیران و رسانه‌ها از شهرک‌ها و محلات پایلوت طرح نجات محله صورت می پذیرد که امید می رود در زمینه رسیدن به اهداف طرح مذکور به موفقیت نسبی دست پیدا کنیم.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
بازدید : ۱۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید