مکان فعلی :
اخبار :

ورود و مبارزه با آسیب های اجتماعی وظیفه ی شرعی و سازمانی است
۱۳۹۵/۰۸/۰۱

ورود و مبارزه با آسیب های اجتماعی وظیفه ی شرعی و سازمانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: ورود و مبارزه با آسیب های اجتماعی وظیفه ی شرعی و سازمانی است که باید از همه توان با مدیریت جهادی برای رسیدن به حد مطلوب بیش از پیش تلاش کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: ورود و مبارزه با آسیب های اجتماعی وظیفه ی شرعی و سازمانی است که باید از همه توان با مدیریت جهادی برای رسیدن به حد مطلوب بیش از پیش تلاش کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی صبح پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، از اجرای طرح نجات محله به صورت پایلوت در کرمان خبر داد و افزود: این طرح در حال حاضر در دو محله شهرک پدر و شهرک صنعتی در حال اجراست که باید مشارکت سپاه و بسیج در این طرح دیده شود.
وی اعتیاد را در صدر معضلات اجتماعی عنوان کرد و یادآورشد: مقام معظم رهبری در جلساتی که شش ماه یکبار با حضور سران قوا برگزار می شود، بحث اعتیاد را اولین آسیب های اجتماعی یاد کردند و از استان کرمان درخواست شده در این زمینه موضوعات را بررسی و راهکارهایی ارائه دهد که با هماهنگی های صورت گرفته بین مسئولین استان این موضوع جمع بندی و به ریاست جمهوری ارسال گردید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی استان با همه محدودیت ها و کمبود اعتبارات در حد وسع و تواناییشان اقدامات تقدیری را در استان انجام داده اند، هر چند این اقدامات باید بیشتر و با جدیت بیشتر دنبال شود.
ذکاء اسدی با اشاره به اینکه آینده نگری خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی در خصوص پیشگیری آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد انجام گرفته است، گفت: نیروی انتظامی امروز علاوه بر حوزه مقابله در حوزه پیشگیری هم ورود یافته که جای قدردانی دارد.
وی به مشارکت و همراهی سپاه و بسیج از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه مقابله و پیشگیری اشاره کرد و افزود: پس از دوران دفاع مقدس سردار سلیمانی همگام با نیروی انتظامی در حوزه مقابله با مواد مخدر، قاچاقچیان و اشرار حضوری فعال و تاثیرگذار داشتند و امروز در حوزه امنیت مرزها متمرکز شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان یادآور شد: امروز به فرموده مقام معظم رهبری سپاه نیز در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده و از ستاد فرماندهی طرح نجات محله برای اجرا به استان ها ابلاغ شده است که خوشبختانه مقدمات آن در کرمان فراهم و بخشی اجرایی شده است.
ذکا اسدی به مشارکت بسیج و سپاه در کمیته های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر طی برگزاری جلسه ای در رابطه با محلات پایلوت اجرای طرح نجات با سپاه و بسیج به جمع بندی برسد.
وی با اشاره به اینکه کرمان جز محدود استانی هایی است که سیکل را تکمیل کرده است، افزود: امروز با تلاش های صورت گرفته علاوه بر شناسایی و درمان، بحث اسکان و حرفه آموزی و بازاریابی بهبودیافتگان در دستور کار قرار گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از راه اندازی بازارچه ویژه بهبودیافتگان در کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: طی مذاکره با سازمان های مردم نهاد، خیریه ها، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی، از توان آنها برای سفارش و خرید محصولات بهبودیافتدگان استفاده شود.
ذکاء اسدی تاکید کرد: ورود و مبارزه با آسیب های اجتماعی وظیفه ی شرعی و سازمانی است که باید از همه توان با مدیریت جهادی برای رسیدن به حد مطلوب بیش از پیش تلاش کرد.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
بازدید : ۱۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید