مکان فعلی :
اخبار :

افزایش حساسیت و آگاهی مدیران استان نسبت به پدافند غیرعامل
۱۳۹۵/۰۸/۰۲

افزایش حساسیت و آگاهی مدیران استان نسبت به پدافند غیرعامل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: برنامه‌های خوبی توسط استاندار کرمان در استان در حال انجام است و این اقدامات می‌تواند در ارتباط با پدافند غیرعامل در راستای اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: برنامه‌های خوبی توسط استاندار کرمان در استان در حال انجام است و این اقدامات می‌تواند در ارتباط با پدافند غیرعامل در راستای اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء‌اسدی صبح شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری اظهار داشت: در دو سال اخیر اقداماتی از جمله ارائه آموزش‌های لازم به مدیران ارائه شد و امروز حساسیت و آگاهی نسبت به پدافند غیرعامل بین مدیران افزایش یافته است.
وی بیان داشت: پدافند غیرعامل یک موضوع عقلانی و پذیرفته شده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی پدافند غیرعامل مانند مصون‌سازی بدن و یک اصل خدشه‌ناپذیر است که همه باید آن را دنبال کنند و تعطیلی‌پذیر هم نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: اگر بخواهیم ولایتمداری و ایثار خود را ثابت کنیم و حرمت خون شهدا را نگه داریم، همه مدیران وظیفه دارند، رهبری پدافند غیرعامل را در دستگاه‌ها برعهده گیرند و سناریوهای مختلف در رابطه با خطرات طبیعی و غیرطبیعی را بررسی کنند و برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی انجام دهند.
ذکاء‌اسدی ابراز داشت: در دوران جنگ می‌گفتیم هر قطره عرقی که برای آموزش ریخته شود از ریخته شدن هزاران قطره خون در میدان نبرد جلوگیری می‌کند.
وی با تشکر از مدیریت بحران، فرماندار زرند و نیروهای انتظامی و هلال احمر خاطرنشان کرد: نیروها در زلزله اخیر زرند خود را در اسرع وقت به منطقه رساندند و اقدامات لازم را انجام دادند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تاکید کرد: هیچ‌کس به هیچ بهانه‌ای نمی‌تواند از بحث پدافند غیرعامل شانه خالی کند و پیش‌بینی‌های لازم در بخش‌های مختلف را در ستاد بحران، شورای تامین و کمیسیون امنیتی و انتظامی استان کرمان انجام می‌دهیم.
ذکاء‌اسدی همچنین با اشاره به اینکه جنگ سایبری و الکترونیک جزو بحث های روز است، تصریح کرد: حتی چند آتش‌سوزی بزرگ بر اساس این جنگ صورت گرفته است.
وی عنوان کرد: به کارگیری تکنیک‌های علمی روز باید مورد توجه همگان قرار گیرد و ارتباطات سایبری و آموزش کارمندان و مردم در اولویت دستگاه ها باشد زیرا آموزش از اهمیت به سزایی برخوردار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه در جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی پایه اصلی پدافند غیرعامل در جنگ نابرابر اقتصادی است.
ذکاء‌اسدی اظهار داشت: اگر یک منطقه خود را با به کارگیری دستورات و مفاهیم اقتصاد مقاومتی بی‌نیاز کند بنابراین مصون‌سازی در برابر تهاجمات اقتصادی دشمن  صورت می‌گیرد.
وی همچنین از نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سخن به میان آورد و ادامه داد: برنامه‌های خوبی توسط استاندار کرمان در استان در حال انجام است و این اقدامات می‌تواند در ارتباط با پدافند غیرعامل در راستای اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود.

در ادامه مدیرکل دفتر پدافند غیر عامل استانداری کرمان گفت:پدافند غیرعامل یا دفاع غیرعامل به این معناست که اگر دشمن اقدامی علیه کشور ما انجام داد نتواند به نتیجه‌ای دست یابد.
وی همچنین تهدیدشناسی را از وظایف پدافند غیرعامل برشمرد و بیان داشت: پدافند عامل موجب افزایش بازدارندگی، تداوم فعالیت‌های ضروری و تسهیل مدیریت بحران می‌شود.
مدیرکل دفتر پدافند غیر عامل استانداری کرمان عنوان کرد:تهدید دشمن مربوط به دارایی‌ها و سرمایه‌های ماست بنابراین باید دارایی‌شناسی و سرمایه‌شناسی کنیم و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در این زمینه داشته باشیم.سلاجقه ابراز داشت: شورای پدافند غیرعامل در استان کرمان با 11 کارگروه فعالیت می‌کند و برای مصون‌سازی باید دارایی‌ها را شناسایی کرد و سپس برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.
وی ادامه داد: خواسته مقام معظم رهبری این است در شرایطی که کشور در آرامش به‌سر می‌برد، پیش‌بینی و پیگیری لازم صورت گیرد تا در هنگام بحران قرار نباشد درگیر مسائل خاص حیاتی شویم.مدیرکل دفتر پدافند غیر عامل استانداری کرمان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید «مصون‌سازی باید در کالبد جامعه و دستگاه‌های اجرایی اتفاق افتد».
سلاجقه افزود: دارایی‌ها شامل سرمایه‌های فیزیکی، سایبری، انسانی، ملی و معنوی هستند و پدافند غیرعامل به ما می‌آموزد چگونه از سرمایه‌ها و دارایی‌های خود حفاظت کنیم.وی اضافه کرد: پدافند غیرعامل با آسیب‌پذیری و تهدیدات مبارزه می‌کند تا سطح پایداری را به‌وجود آورد و بحث آسیب‌پذیری به فرموده مقام معظم رهبری ربطی به دور و نزدیک بودن آسیب ندارد.مدیرکل دفتر پدافند غیر عامل استانداری کرمان ابراز داشت: باید رزمایش‌های تخصصی پدافند غیرعامل را برای آمادگی بیشتر برگزار کنیم.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
بازدید : ۱۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید