مکان فعلی :
اخبار :

شروع تشکیل هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با دستور وزیر کشور
۱۳۹۵/۱۲/۲۶

شروع تشکیل هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با دستور وزیر کشور

به گزارش خبرگزاری ایرنا استان کرمان حمید ذکاء‌اسدی روز چهارشنبه در نخستین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان کرمان در دادگستری استان افزود: از ۳۰ اسفند ماه جاری تا ششم فروردین سال ۹۶ ثبت‌نام از داوطلبان نامزدی انتخابات شوراها انجام می شود.

 به گزارش خبرگزاری ایرنا استان کرمان حمید ذکاء‌اسدی روز چهارشنبه در نخستین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان کرمان در دادگستری استان افزود: از 30 اسفند ماه جاری تا ششم فروردین سال 96 ثبت‌نام از داوطلبان نامزدی انتخابات شوراها انجام می شود.
وی تصریح کرد: 22 فروردین سال 96 نیز زمان تشکیل هیات های اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: از تاریخ 21 اردیبهشت تا 27 اردیبهشت تبلیغات انتخابات و 28 اردیبهشت ماه ممنوعیت تبلیغات نامزدها بوده و 29 اردیبهشت ماه انتخابات به طور همزمان برگزار می شود.
وی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا مسئولیت ساخت شهرها و آبادی‌ها را بر عهده و پول عمده ای نیز برای آبادانی در اختیار دارند که اگر افراد متخصص وارد شوراها شوند، توسعه پایدار کشور و اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری به خوبی پیش خواهد رفت.
وی گفت: در انتخابات گذشته از فعالان سیاسی، نامزدها، منابع مالی و مسئولان ستادهای انتخاباتی دعوت و تذکرات لازم به آنها از سوی دستگاه قضایی داده شد که در برگزاری انتخابات سالم و بسیار موثر بود.
ذکاء اسدی اظهار کرد: با تدابیری که در استان کرمان صورت گرفت، مشارکت مردم استان کرمان در انتخابات گذشته 63 درصد و یک درصد بالاتر از میانگین کشوری بود و انتخابات خوب و سالم با حفظ امانتداری در استان برگزار شد.
وی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، مردم می خواهند آنچه در زمین اجرا شود را ببینند و در استان کرمان علاوه بر اینکه اقتصاد مقاومتی به خوبی به اجرا درآمده بلکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود «قلعه‌گنج استان کرمان نمونه مناسب اقتصاد مقاومتی است و این منطقه را ببینید و در استان های دیگر اجرا کنید».
وی گفت: ابتکارات استاندار کرمان، تدابیر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان و تدابیر و الزام قانونی از سوی دستگاه قضایی و رئیس کل دادگستری استان کرمان زمینه‌ساز اتحاد و همدلی شده و باید در کارها بدون دغدغه و بر اساس قانون عمل شود.
معاون استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: همدلی دستگاه های قضایی و امنیتی دستاوردهای بسیار خوبی داشت و در وسیعترین استان کشور کاهش حوادث را شاهد بودیم و با کنترل مطلوب و قانونی شب بدون حادثه ای را گذراندیم.
وی بیان کرد: جز شهرستان های جیرفت و رفسنجان که چند نفر مصدوم شدند مجروحی در استان نداشتیم.


منبع : معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
بازدید : ۱۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید